Paslanmaz Boru İzmir

Paslanmaz Boru İzmir

Paslanmaz çelik borular ikiye ayrılmaktadır. Bunlar paslanmaz çelik dikişli ve paslanmaz çelik çekme borulardır. Paslanmaz boruların en ayırt edici özelliklerinden birisi üretim türleridir.

Güneş Paslanmaz, başta İzmir AOSB bölgesi olmak üzere, tüm İzmir'e ve ülke gelinde 304 / 316 Kalite paslanmaz boru satışı yapmaktadır. Sizlerde paslanmaz boru ihtiyaçlarınızı en uygun fiyata karşılamak için şimdi bizlerle iletişime geçin.

Paslanmaz Çelik Çekme Borular

Genellikle basınç değerlerinin yüksek olduğu çalışma ortamlarında kullanılmaktadır. Paslanmaz çelik dikişli borulara göre basınca daha dayanıklıdır. Bunun sebebi paslanmaz çelik çekme borularının tek parça olarak dökülmesidir. Çelik çekme boruları ilk olarak sıcak haldeyken çeşitli kalıplara dökülmekte ve yuvarlak form şeklini kazmaktadır. İç çap ölçüsüne getirilmek için bazı malzemelerden yararlanılmaktadır. Bu malzemeler ile çekme borularına yuvarlak form şekli verilmektedir. Bu işlemden sonra paslanmaz çelik boru soğutulmaya bırakılır. Boru soğuduktan sonra silindir makinalarının çelik boruların üzerinde bırakmış olduğu lekeler temizlenmesi için asitlenmektedir. Asitleme işleminden sonra borular temizlenir ve kullanıma hazır bir hale getirilir.

Paslanmaz Çelik Dikişli Borular

Paslanmaz çelik dikişli borular, çekme borularına göre basınç dayanımları daha düşüktür. Basınç değerlerinin düşük olmasının nedeni üretiminde kaynak kullanılmasıdır. Dekoratif olarak kullanılan paslanmaz çelik boruların tamamı dikişli borulardır. Dikişli boruların kullanım amacı daha çok düşük basınçlı hatlarda ve dekoratifler amaçlarla kullanılmaktadır. Paslanmaz çelik boru saclarının kesimi ile başlayan işlem, kesilen bantlar ile tekerlek şeklindeki kalıpların arasından geçerek şekil kazanmaya başlamaktadır. Şekil kazanan çelik borular bir makine yardımı ile kaynak yapılarak boru şeklini almaktadır. Kaynak ile boru şeklini aldıktan sonra tavlanmak için tavlama makinalarına girmektedir. Tavlama yapılmanın amacı paslanmaz boruların daha kolay bir şekilde işlenmesi ve esnemelere karşı olan dayanımlarını yüksek derecelere getirilmektedir. Bu işlemlerden sonra paslanmaz çelik borular istenilen boyutlarda ve ölçülerde kesilip temizlenmeye gönderilmektedir. Kaynak işleminin ardında çelik borularının üzerinde oluşan çapağı gidermek için zımpara taşı ile zımparalanarak kullanıma hazır bir hale getirilmektedir.

Paslanmaz Boru İzmir

Diğer Yazılarımız

İletişim Bilgileri
Ürün ve hizmetlerimiz için

Paslanmaz tedarik ve imalat için lütfen iletişime geçin.

Görüşleriniz

Ürün tedarik ve imalatlarımız hakkında bilgi almak ister misiniz?

Ürün ve Hizmetlerimiz ile ilgileniyor musunuz? İşlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bize ulaşın!