Manşon

Manşon

Manşon

Paslanmaz Manşon, boruların kaynaklı ya da kaynaksız olarak birbirine geçirilmesi için kullanılan boru bağlantı elemanlarıdır. 

Manşonlar, boru tesisatlarında; tüp veya boruların birleştirilerek tesisatın ya da hattın uzatılmasını sağlayan boru bağlantı elemanlarıdır. İki farlı boru; paslanmaz manşonlar kullanılarak kaynaklı, kaynaksız ya da lehim kullanılarak birleştirilebilir. Paslanmaz manşonlar kullanımı ve birleştirilmesi kolay boru bağlantı elemanlarıdır.

Boru bağlantısı ile transferin sağlanacağı tesisatlarda farklı uzunluklarda boru kullanımı gerekebilir. Bir borunun yeterli olmadığı durumlarda iki farklı boru paslanmaz manşonlar yardımıyla birbirine bağlanarak tesisat uzatılabilir. Aynı zamanda tesisatın yönünü belirlemek içinde paslanmaz manşonlar kullanılabilir. Bu tür bağlantılarda kullanılan paslanmaz manşonların kalınlık ve uzunlukları; tesisatın basıncına ve çapına göre farklılık gösterir.


Güneş Paslanmaz, 2006 yılından beri faaliyette olup paslanmaz çelik sektöründe müşterilerimizin tüm paslanmaz malzeme ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulmuştur.

Ürün tedarik ve imalatlarımız hakkında bilgi almak ister misiniz?

Ürün ve Hizmetlerimiz ile ilgileniyor musunuz? İşlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bize ulaşın!