Paslanmaz Profil

Paslanmaz Profil

Paslanmaz Profil

Paslanmaz özellikli paslanmaz çelik profiller, çeşitli test ve araştırmalar sonucunda üretilmiştir ve 100 yılı aşkın var olan çelik modelleridir. İnşaat sektörü başta olmak üzere bu ve benzeri birçok sektörde dayanıklılık açısından oldukça güçlü yapısından dolayı yaygın bir kullanımı söz konusudur. Paslanmaz özelliği olarak korozyona karşı dayanıklılığıyla da bilinen paslanmaz profiller, parlaklığı ve rahat temizlenebilir özelliğinden dolayı da uzun yıllar boyunca kullanıma uygundur.

Metal çürümesi olarak tanımlanan korozyon, teknik olarak metal ile oksijenin tepkimeye girmesi durumunda meydana gelir. Bu gibi durumlar meydana geldiğinde, zor şartlarda kullanılan metaller dayanıklılığını kaybederler ve çürürler. Metalde çürüme, aşınma gibi çeşitli sorunlar olması sebebiyle korozyona karşı dayanıklılığı yüksek olan metaller, projelerinizde kullanımı gerekmektedir.

Korozyona karşı dayanıklı yapısı sebebiyle birçok endüstride sıkça tercih edilen paslanmaz profiller, aynı zamanda kolay şekil alabilmektedir.

Paslanmaz Çelik Profiller

Türkiye'de birçok alanda kullanımı yaygın olan ve birçok sektöre uyumlu olmasıyla beraber yaygın bir kullanıma sahip paslanmaz çelik profiller, kare ya da dikdörtgen kesim halinde üretimi yapılmaktadır. Bu tür kesimlerin birçok avantajı bulunur. Öncelikli olarak montaj yapılma özelliği yaygındır ve estetik açıdan dikkat çekici olması gibi avantajlı yanları paslanmaz çelik profillerin tercih edilmesini sağlar.

Yapı ve şekil bakımından paslanmaz çelik profillerin kendi içerisinde terim isimleriyle beraber ayrılmış özellikleri bulunur. H kesitli, U kesitli veya I kesitli şekilde isim ve türleri bulunur. Bu sayede de çelik profillerin genel olarak birçok alanda kullanımı kesim türlerine göre ayrılmıştır. Bu şekilde kullanım alanı, paslanmaz çelik profillerin şekline göre de geniş bir alanda değişkenlik göstermektedir.

Avrupa standartlarına uygun biçimde üretilen ve Türkiye’de yaygın bir kullanıma sahip çelik profil kalitesiyle birlikte tanışmak adına S235/S275 kalitesinin olması beklenmektedir. Bu özellikte tercih edilen çelik profiller, nitelendirildiği özellik altyapısıyla beraber oldukça güçlü ve yaygın bir kullanıma sahiptirler. Ayrıca paslanmaz çelik profil çeşitleri, tamamen üretildiği şekillere bağlılık göstermektedir. Projelendirileceği alanlara göre bu şekillerde de değişkenlikleri bulunur. Bu şekiller ise direkt olarak harfle tanımlanmıştır. C, U, Z ve sigma profil olarak tanımlanır.

Proje alanına göre kullanımı da değişkenlik gösteren profillerin her bir harften üretilmesi, tamamen şekliyle benzeştirilir. Aynı zamanda bu profil türlerinin bu şekilde tercih edilmesinin nedeni, iç içe geçebilme veya sökülme gibi özelliği bakımından rahat şekilde yapılmasıdır. Bu özellikler en iyi şekilde kullanımı ön plana çıkartır.

Güneş Paslanmaz, 2006 yılından beri faaliyette olup paslanmaz çelik sektöründe müşterilerimizin tüm paslanmaz malzeme ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulmuştur.

Ürün tedarik ve imalatlarımız hakkında bilgi almak ister misiniz?

Ürün ve Hizmetlerimiz ile ilgileniyor musunuz? İşlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bize ulaşın!